Akupunktura – kiedy i jak?
Nie jest niczym nowym ani odkrywczym stwierdzenie, że to właśnie z Dalekiego Wschodu – a dokładniej z Chin – wywodzi się akupunktura.
Dawniej wierzono, że zastosowanie na ciele drobnych nakłuć pozwala przywrócić równowagę energetyczną, obecnie wiemy natomiast, że technika Tradycyjnej Medycyny Chińskiej może być przydatnym narzędziem w zwalczaniu współcześnie występujących, dobrze przebadanych dolegliwości.
To skuteczny element terapii stanowiący podstawowe leczenie lub uzupełnienie podejmowanej farmakoterapii, szczególnie przy redukowaniu bolesnych objawów chorób przewlekłych.
Kiedy warto wziąć ją pod uwagę?
Akupunktura – kiedy i jak?
Akupunktura ma szczególne znaczenie w walce z dolegliwościami bólowymi – udowodniono jej korzystny wpływ na leczenie przewlekłych, migrenowych bólów głowy czy bólu kręgosłupa. Rekomenduje się ją w fibromialgii, przy zaburzeniach nerwicowych, chorobach zwyrodnieniowych oraz problemach z bezsennością, a także po wyczerpujących treningach siłowych.
Stosowane w naszym gabinecie igły do akupunktury są niewielkie; mają zaledwie 0,25–0,30 mm x 0,25–0,75 mm. Ze względu na te niewielkie rozmiary ich stosowanie wymaga odpowiednich umiejętności, dlatego też akupunktura powinna być wykonywana jedynie przez wykwalifikowanych specjalistów.
Wybierz wygodną formę kontaktu
Czy akupunktura jest bolesna?
Akupunktura wspiera dotychczas podejmowane leczenie, stanowiąc alternatywną terapie bólu na co dzień. Wspiera walkę ze złym samopoczuciem oraz stanem emocjonalnym.
Pamiętajmy przy tym, że każdy z nas doświadcza bólu w mniej lub bardziej intensywny sposób, ściśle zależny od wielu zmiennych, jak choćby indywidualny próg bólu. I choć akupunktura niewątpliwie wiąże się z odczuwalnym dyskomfortem, sama w sobie nie jest zabiegiem bolesnym.