Terapia wisceralna – lepiej zapobiegać niż leczyć
Nie jest żadną tajemnicą, że na procesy fizjologiczne wpływ ma nie tylko styl życia, umiejętność radzenia sobie ze stresem, dieta, nawodnienie i aktywność fizyczna, ale również wady postawy czy toczące się w ciele stany zapalne.
I choć z tymi ostatnimi najczęściej walczy się za pomocą leczenia konwencjonalnego, nic nie stoi na przeszkodzie, by wspierać je właśnie za pomocą terapii wisceralnej. Na czym dokładnie ona polega?
Technika masażu wisceralnego – jak i dla kogo?
Zalecana terapia wisceralna to forma masażu głębokiego jamy brzusznej, regulującego pracę narządów w jej obrębie. Opiera się ona na manualnej pracy na organach wewnętrznych – ścisłej stymulacji tkanek kluczowych dla prawidłowego funkcjonowania organizmu.
Zależnie od dolegliwości osoby badanej dotyczy ona różnych obszarów zaburzonego narządu. Odpowiednia stymulacja działa regulująco na pracę organizmu i przywraca mikrokrążenie. Najczęściej pomaga na:
bóle kręgosłupa,
zrosty pooperacyjne,
stany zapalne jelit, zaparcia,
zgagę, refluks,
problemy oddechowe, ból podczas oddychania,
ból, drętwienie czy obrzęki kończyn dolnych,
rwę kulszową,
bóle po porodzie,
wrzodziejące zapalenie jelita.
Wybierz wygodną formę kontaktu
Przeciwskazania
Należy przy tym zaznaczyć, że wśród istotnych przeciwwskazań do stosowania terapii wisceralnej znajdują się choroby układu krążenia, tętniaki, w tym tętniaki aorty czy choroby nowotworowe.